Gönderen Konu: Elektronik Ateşleme Kit  (Okunma sayısı 9375 defa)

Çevrimdışı kaya

• **
  • **
  • Plaka: 34 NS 150
  • Yıl / Model: 1972 / 1300 automatic
Ynt: Elektronik Ateşleme Kit
« Yanıtla #15 : Kasım 15, 2013, 01:18:35 »

Kiti nerden temin ettiniz?

kiti aksaraydan aldım skoda parçaları satan bir yer kayalar oto diye.

bir kaç nedeni olabilir bunun.. ama en çok görülen konjektör yüzünden beyinin yanması.. eğer konjektör 10 liralık ELO marka yada bunun gibi bişise normal..

aracın üstünde düz dinamo vardı bunu  alternatöre çevirttim ve ateşlemeyi taktım konjektördense ne yapmak gerekiyor ?

Çevrimdışı kafeRS

• Yönetici
  • Özgür ÖZDEMİR
    • BUG RIDERS
  • Plaka: 34F9341
  • Yıl / Model: 1975 kafeRS
« Yanıtla #16 : Kasım 15, 2013, 01:34:41 »
Konjektörden diildir, kayalar piyasanın en ucuz çin malı malzemesini satar. Yanması normal ucuzdur çünki malzemesi..

Tek beyin için yardımcı olurum, istanbul içi elden teslim alırsınız. Kitin montajı içinse anadolu yakasında borga arkadaşımız yardımcı olur. Kiti extradan 4 tırnak buji ve yumuşak buji kablosu ilede desteklerseniz daha iyi performans alırsınız..
Özgür ÖZDEMİR -> 0535 819 38 11

Çevrimdışı kaya

• **
  • **
« Yanıtla #17 : Kasım 15, 2013, 02:17:14 »
Konjektörden diildir, kayalar piyasanın en ucuz çin malı malzemesini satar. Yanması normal ucuzdur çünki malzemesi..

Tek beyin için yardımcı olurum, istanbul içi elden teslim alırsınız. Kitin montajı içinse anadolu yakasında borga arkadaşımız yardımcı olur. Kiti extradan 4 tırnak buji ve yumuşak buji kablosu ilede desteklerseniz daha iyi performans alırsınız..

ben sizin elektronik ateşleme kiti sattığınızı yeni fark ettim aksarayda dolaşırken şans eseri gördüm ve aldım neyse olan oldu artık. ben size en yakın zamanda 1 kullanım 1 yedek beyin olarak irtibata geçerim. avrupa yakasında ikametten dolayı anadolu biraz sıkıntılı montaj için, buji ve kabloları kitle beraber yenilemiştim biraz sıkıntısız kullandıktan sonra onlarla destekleriz yardımınız için teşekkür ederim görüşmek üzere.

Çevrimdışı kafeRS

• Yönetici
  • Özgür ÖZDEMİR
    • BUG RIDERS
« Yanıtla #18 : Kasım 15, 2013, 02:45:14 »
Benim bujiden kastım çin malı bosch yada ngk değil bu arada. Elektronik ile uyumlu olan alman bosch 4 tırnak.. :)

Çevrimdışı kaya

• **
  • **
« Yanıtla #19 : Kasım 15, 2013, 03:08:34 »
anladım ben sizi elektronik ateşlemeyi biraz sıkıntısız kullanayım :) kafam rahatlasın sonra biraz daha performans ve rahatlık için 4 tırnak bujileri takarız ateşlemeyi taçlandırırız ;)

Çevrimdışı umut32

• **
  • **
  • Plaka: 32ub935
  • Yıl / Model: 1973 / 1303
« Yanıtla #20 : Kasım 29, 2013, 21:52:03 »
metal beyini tek olarak satıyor musunuz ?

ben elektronik ateşlemeyi yeni taktım ama daha 50 km yol yapmadan beyin gitti yedeği olmadığı için eski sisteme geri döndük arabanın çalışmasına çekişine gayet olumlu yansımıştı ama hevesli hevesli giderken geçen pazar sabahı ulaşmamız gereken yere 1 km kala çat dedi gitti. Bu beyin neden yanar ? hatta bu kadar çabuk nasıl yanar ? şimdi tekrar dönmek istiyorum ama tereddütlerim var.

özgür aynı sorun bende de oldu. Aksaray da Esin ticaretten almıştım.taktık 70 km sonra tamda dukkanın önünde stop etti. :). Esin ticareti aradım durum böyle böyle oldu dedim. ben yanık olanı gönderdim onlarda yenisini bana gönderdi sağolsunlar. fakat ben cesaret edipte tekrar takmadım. Jopex marka sadece dağıtıcının içindeki okuyucu devre vardı. bobin ve beyin yoktu. sonradan ögrendim onların da gerekli olduğun.benim vos da şu anda bosch un mavi etiketli bobini takılı. sendeki seti bobin harici satarmısın  onu soracaktım.çok uzattım...

Çevrimdışı kafeRS

• Yönetici
  • Özgür ÖZDEMİR
    • BUG RIDERS
« Yanıtla #21 : Kasım 30, 2013, 01:41:06 »
Esin ticaret yada başka vw parçacılarında bizdeki set olmaz. Onların sattığı normal distribitör içine uygulanan pertronix replikası elektronik devredir, platin iptaline yarar. elektronik ateşleme ile ilgisi yoktur. Kullanım ömrü olarakta 1 haftayı geçireni henüz duymadım. Bizdeki sistem komple distribitör+bobin+beyin dir.. ;)  Sendeki bobinde platinli sistem için olan düşük akım bobindir, bu kitte bi randıman vermez..

Çevrimdışı umut32

• **
  • **
« Yanıtla #22 : Kasım 30, 2013, 17:24:24 »
onu da netten almıştım türkyılmaz otodan normal ve elektronik ateşleme için diyordu... olmazmı  üzüldüm şimdi... :'(

Çevrimdışı kafeRS

• Yönetici
  • Özgür ÖZDEMİR
    • BUG RIDERS
« Yanıtla #23 : Kasım 30, 2013, 18:30:38 »
Fotodaki avrupa ve amerikada voslar için en çok tercih edilen bobinin brezilya replikasıdır. Ki orjinali dahi olsa dirençle kullanılan (platini yakmamak için) eski seri bi bobindir.

Bosch Blue coil (Brazil)
0 221 119 027 or 00012 (VW 043 905 115C)
turns: 150-1 (unverified)
primary: 3.4 Ohm
secondary: 7.79 kOhm

Günümüzde yüksek akım alma amaçlı kullanılan bobinler epoxy katkılıdır, soğuma açısından çok daha ileridirler..

Bizim elektronik ateşlemede uyguladığımız bobin aşağıdaki tiptedir..

Çevrimdışı umut32

• **
  • **
« Yanıtla #24 : Kasım 30, 2013, 21:13:47 »
boşu boşuna almışız hepsini neyse. şimdi vos 4 adet kış lastiği alacağım ondan sonra sıra elektronik eteşlemede. çok tesekkür ederim bilgiler için.

Çevrimdışı aqustic

• **
  • **
  • Yıl / Model: 74 old beetle
« Yanıtla #25 : Aralık 01, 2013, 00:45:34 »
Ben Özgürden aldıgım sistemi kullanıyorum.Aracımın motor durumu orta olmasına ragmen eskisine göre çok çok iyi.Rampaları biraz daha iyi tırmanıyor.Düşük devirde silkeleme diye bişey kalmadı.900 kmdir kullanıyorum nerdeyse.Şimdilik Allaha şükür bir sorun yok.
Bu siteyi iyi ki bulmuşum.Yoksa aracımla kalitesiz ve yanlış malzemelerle kimbilir kaç kez yollarda kalmıştım:)

Çevrimdışı umut32

• **
  • **
« Yanıtla #26 : Aralık 01, 2013, 16:18:42 »
Ben Özgürden aldıgım sistemi kullanıyorum.Aracımın motor durumu orta olmasına ragmen eskisine göre çok çok iyi.Rampaları biraz daha iyi tırmanıyor.Düşük devirde silkeleme diye bişey kalmadı.900 kmdir kullanıyorum nerdeyse.Şimdilik Allaha şükür bir sorun yok.
Bu siteyi iyi ki bulmuşum.Yoksa aracımla kalitesiz ve yanlış malzemelerle kimbilir kaç kez yollarda kalmıştım:)

bende bugriders i niye bukadar geç bulduğuma şaşıyorum... elektronik ateşleme sistemini aklımdan tamamen rafa kaldırmıştım.ama özgürün ve sizlerin söyledikleriyle kesinlikle takmayı düşünüyorum. bazıları aman haa sakın haaa diyor onlar kafamı karıştırıyor...birde kitin kablo bağlantılarını sağını solunu takarımda karbiratör le avans ayarını yapabilirmiyim bilmiyorum acaba bir püf noktası varmıdır...

Çevrimdışı kafeRS

• Yönetici
  • Özgür ÖZDEMİR
    • BUG RIDERS
« Yanıtla #27 : Aralık 01, 2013, 17:26:39 »
Taktırma diende bişey bildiğinden demiodur, bize uyuz olan biridir anca.. :D Böle bi imkan varken hala platinle dolaşmak piskopatlıktır anca.. Bunun orjinaliteyle flnde bağlaşan bi durumu yok.. Ha yol yapmayan sürekli yatan bi arabadır anlarım ama günlük kullanılan arabalarda kaçınılmaz gereksinim..

Çevrimdışı wankel

• **
  • **
  • Yıl / Model: 1973/1303
« Yanıtla #28 : Aralık 02, 2013, 00:19:49 »
Taktırma diende bişey bildiğinden demiodur, bize uyuz olan biridir anca.. :D Böle bi imkan varken hala platinle dolaşmak piskopatlıktır anca.. Bunun orjinaliteyle flnde bağlaşan bi durumu yok.. Ha yol yapmayan sürekli yatan bi arabadır anlarım ama günlük kullanılan arabalarda kaçınılmaz gereksinim..
Özgür kesinlikle haklı, günlük kullanılan bir vosvosa platini distribütör ile binilmez. Ben bugün şükürler olsun elektronik ateşlemeye geçtim. Montajlar ilgili kısımları yakında detaylıca yazmak niyetindeyim. Çünkü her ne kadar biliyorum desem dahi tarifsiz şekilde yaparken biraz uğraştırabilir. Yanlış anlaşılmasın yada montajı zor diye kimse vazgeçmesin, tarifsiz de olsa eli anahtar tutan herkes yapar elbetteki ama montajın süresi ve stresi biraz fazla olur.

Çevrimdışı LuftWaffe

• Hello, I love you...
  • Plaka: 53 AS 174
  • Yıl / Model: 1974 - 1303
« Yanıtla #29 : Aralık 02, 2013, 06:00:54 »
İkna kabiliyetiniz yüksek :D Giriyorsunuz kanıma, araba da revizyondan çıkıyor zaten, seti alıp takacağım yani o olacak :D
Gerçi yatacak arabam bi dahaki iznime kadar :(
Together we stand, divided we fall!!!

Bug Riders

« Yanıtla #29 : Aralık 02, 2013, 06:00:54 »

vidanjör | ileri sürüş teknikleri | araba videoları